SMBJ33CA
Extended
Manufacturer
Shenzhen Jinkaisheng Elec
MFR.Part #
SMBJ33CA
JLCPCB Part #
C2972737
Package
DO-214AA(SMB)
Description
11.3A 1uA 33V 36.7V 53.3V 600W Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS