AMS1117-3.3V
Extended
Manufacturer
Shenzhen Fuman Elec
MFR.Part #
AMS1117-3.3V
JLCPCB Part #
C173386
Package
SOT-223
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.3V@(800mA) 12V 3.3V 55uA 75dB@(10kHz) 800mA 80uVrms Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS