SMCJ60CA
Extended
Manufacturer
Shanghai Prisemi Elec
MFR.Part #
SMCJ60CA
JLCPCB Part #
C110763
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 15.5A 1uA 60V 73.7V 96.8V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS