SMBJ24CA
Extended
Manufacturer
Shanghai Prisemi Elec
MFR.Part #
SMBJ24CA
JLCPCB Part #
C111056
Package
DO-214AA
Description
-55℃~+150℃ 15.5A 1uA 24V 29.5V 38.9V 600W@10/700us Bidirectional TVS DO-214AA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS