SMBJ15CA
Extended
Manufacturer
Shanghai Prisemi Elec
MFR.Part #
SMBJ15CA
JLCPCB Part #
C111057
Package
DO-214AA
Description
-55℃~+150℃ 15V 18.5V 1uA 24.4V 24.6A 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS