SE8117T18HF
Extended
Manufacturer
Seaward Elec
MFR.Part #
SE8117T18HF
JLCPCB Part #
C2847594
Package
SOT-223-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.2V@(500mA) 1.8V 1A 2.7mA 60dB@(120Hz) 9V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS