SE5218DLG-LF-1.8V
Extended
Manufacturer
Seaward Elec
MFR.Part #
SE5218DLG-LF-1.8V
JLCPCB Part #
C118234
Package
SOT-23-5
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1.8V 175mV@(150mA) 20dB@(120Hz) 5.5V 500mA 65uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS