RR0816Q-27R4-D-43R
MFR.Part #
RR0816Q-27R4-D-43R
JLCPCB Part #
C2100424
Description
-55℃~+125℃ 27.4Ω 62.5mW 75V Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS