RR0816Q-16R2-D-21R
MFR.Part #
RR0816Q-16R2-D-21R
JLCPCB Part #
C2100833
Description
-55℃~+125℃ 16.2Ω 62.5mW 75V Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS