RR0816P-1180-D-08A
Extended
Manufacturer
SUSUMU
MFR.Part #
RR0816P-1180-D-08A
JLCPCB Part #
C2100874
Package
0603
Description
1/16W 118Ω 75V Metal Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS