VE-102M1HTR-1816S
Extended
Manufacturer
SURGE
MFR.Part #
VE-102M1HTR-1816S
JLCPCB Part #
C3829750
Package
SMD,D18xL17mm
Description
-40℃~+85℃ 1.35A@120Hz 1000uF 17mm 18mm 2000hrs@85℃ 50V ±20% SMD,D18xL17mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS