RXK102M1VBK-1620S
Extended
Manufacturer
SURGE
MFR.Part #
RXK102M1VBK-1620S
JLCPCB Part #
C5112742
Package
Plugin,D16xL22mm
Description
-55℃~+105℃ 1.376A@120Hz 1000uF 16mm 22mm 35V 5000hrs@105℃ 7.5mm ±20% Plugin,D16xL22mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS