GC3M0021120K
MFR.Part #
GC3M0021120K
JLCPCB Part #
C7435052
Package
TO-247-4
Description
-40℃~+175℃ 1.2kV 100A 12pF 162nC 180pF 2.5V 21mΩ@15V 4.818nF 469W N-Channel TO-247-4 Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS