SMCJ28CA
Extended
Manufacturer
SOCAY Elec
MFR.Part #
SMCJ28CA
JLCPCB Part #
C305693
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 28V 31.1V 33.04A 45.4V 5uA Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS