SMCJ18CA
Extended
Manufacturer
SOCAY Elec
MFR.Part #
SMCJ18CA
JLCPCB Part #
C426211
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 18V 20V 29.2V 51.37A 5uA Bidirectional TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS