SMCJ15CA
Extended
Manufacturer
SOCAY Elec
MFR.Part #
SMCJ15CA
JLCPCB Part #
C426210
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 15V 16.7V 24.4V 5uA 61.48A Bidirectional TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS