SMBJ26CA
Extended
Manufacturer
SOCAY Elec
MFR.Part #
SMBJ26CA
JLCPCB Part #
C305665
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 14.25A 26V 28.9V 42.1V 5uA 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS