SMBJ250CA
Extended
Manufacturer
SOCAY Elec
MFR.Part #
SMBJ250CA
JLCPCB Part #
C305663
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1.48A 250V 279V 405V 5uA 600W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS