SMBJ24CA
Extended
Manufacturer
SOCAY Elec
MFR.Part #
SMBJ24CA
JLCPCB Part #
C111250
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 15.42A@10/1000us 24V 29.5V 38.9V 5uA 600W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS