SMBJ18CA
Extended
Manufacturer
SOCAY Elec
MFR.Part #
SMBJ18CA
JLCPCB Part #
C305658
Package
SMB(DO-214AA)
Description
18V 20.55A 20V 29.2V 5uA 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS