SMAJ16CA
Extended
Manufacturer
SOCAY Elec
MFR.Part #
SMAJ16CA
JLCPCB Part #
C305634
Package
SMA(DO-214AC)
Description
15.38A 16V 17.8V 26V 400W@10/1000us 5uA Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS