SMAJ12CA
Extended
Manufacturer
SOCAY Elec
MFR.Part #
SMAJ12CA
JLCPCB Part #
C305631
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 12V 13.3V 19.9V 20.1A 400W@10/1000us 5uA Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS