SE80160G
Extended
Manufacturer
SINO-IC
MFR.Part #
SE80160G
JLCPCB Part #
C393142
Package
TO-263
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 130nC@10V 160A 2.8mΩ@10V 285W 310pF 4V 6.5nF 80V 810pF N-Channel TO-263 MOSFETs ROHS