SE40160G
Extended
Manufacturer
SINO-IC
MFR.Part #
SE40160G
JLCPCB Part #
C5182598
Package
DFN(5x6)
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100W 160A 2.8mΩ@10V 40V 4V 7.032nF 743pF 80nC@10V DFN(5x6) MOSFETs ROHS