SIF18N50C
Extended
Manufacturer
SI
MFR.Part #
SIF18N50C
JLCPCB Part #
C3446158
Package
TO-220FP(L)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 18A 2.65nF 280mΩ@10V 38pF 46nC@10V 500V 5V 65W N-Channel TO-220FP(L) MOSFETs ROHS