SGM41000-4.3YUDT6G/TR
Extended
Manufacturer
SGMICRO
MFR.Part #
SGM41000-4.3YUDT6G/TR
JLCPCB Part #
C398242
Package
UTDFN-6L(1.5x2)
Description
-40℃~+85℃ 0V~8V 1 2.5V 300nA 4.3V 570mA Support UTDFN-6L(1.5x2) Battery Management ROHS