SGM2211-1.2XN5G/TR
Extended
Manufacturer
SGMICRO
MFR.Part #
SGM2211-1.2XN5G/TR
JLCPCB Part #
C5152795
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V 100dB@(1kHz) 20V 39uA 500mA 9.3uVrms Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS