SGM2205-3.3XK3G/TR
MFR.Part #
SGM2205-3.3XK3G/TR
JLCPCB Part #
C5152822
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 112uA 20V 3.3V 75dB@(1kHz) 800mA 850mV@(800mA) Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS