SGM2203-3.3YK3LG/TR
MFR.Part #
SGM2203-3.3YK3LG/TR
JLCPCB Part #
C126463
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.3V@(150mA) 150mA 220uVrms 3.3V 36V 4.5uA 65dB@(217Hz) Fixed Positive Thermal Shutdown SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS