SGM2203-12YK3G/TR
MFR.Part #
SGM2203-12YK3G/TR
JLCPCB Part #
C5142043
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃ 1 12V 150mA 2.4V@(150mA) 36V 4.2uA 55dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS