SGM2202-2.8YN5G/TR
MFR.Part #
SGM2202-2.8YN5G/TR
JLCPCB Part #
C5141609
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 2.38V@(150mA) 2.8V 36V 4.2uA 40dB@(1kHz) Fixed Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS