SGM2200-2.8YN3LG/TR
MFR.Part #
SGM2200-2.8YN3LG/TR
JLCPCB Part #
C5141573
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.75uA 2.8V 26.4V 35mV@(1mA) 50mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS