SGM2051-1.1XG/TR
MFR.Part #
SGM2051-1.1XG/TR
JLCPCB Part #
C5152951
Package
WLCSP-6B-A(0.8x1.2)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.1V 1.2A 29uVrms 5.5V 60mV@(1.2A) 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive WLCSP-6B-A(0.8x1.2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS