SGM2045-2.80XG/TR
MFR.Part #
SGM2045-2.80XG/TR
JLCPCB Part #
C5152934
Package
WLCSP-4B-A(0.6x0.6)
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 15uA 2.8V 300mA 5.5V 80mV@(300mA) 9.5uVrms 92dB@(1kHz) Enable、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Fixed Positive WLCSP-4B-A(0.6x0.6) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS