SGM2041-2.5XG/TR
MFR.Part #
SGM2041-2.5XG/TR
JLCPCB Part #
C5152929
Package
WLCSP-4B-A(0.6x0.6)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 11uA 2.5V 300mA 5.5V Fixed Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive WLCSP-4B-A(0.6x0.6) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS