SGM2041-1.2XG/TR
MFR.Part #
SGM2041-1.2XG/TR
JLCPCB Part #
C5152948
Package
WLCSP-4B(0.7x0.7)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V 11uA 300mA 5.5V 9.5uVrms 92dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive WLCSP-4B(0.7x0.7) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS