SGM2037-1.25XN5G/TR
MFR.Part #
SGM2037-1.25XN5G/TR
JLCPCB Part #
C5152758
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.25V 170mV@(500mA) 25uVrms 37uA 5.5V 500mA 71dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS