SGM2036-3.3YN5G/TR
MFR.Part #
SGM2036-3.3YN5G/TR
JLCPCB Part #
C92402
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃ 1 100uVrms 190mV@(300mA) 20uA 3.3V 300mA 5.5V 80dB@(217Hz) Fixed Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS