SGM2036-2.8YN5G/TR
MFR.Part #
SGM2036-2.8YN5G/TR
JLCPCB Part #
C154990
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100uVrms 2.8V 20uA 215mV@(300mA) 300mA 5.5V 75dB@(1kHz) Fixed Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS