SGM2036-1.5YN5G/TR
MFR.Part #
SGM2036-1.5YN5G/TR
JLCPCB Part #
C398238
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 20uA 300mA 30uVrms 5.5V 550mV@(300mA) 82dB@(217Hz) Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS