SGM2033-4.2XN5G/TR
MFR.Part #
SGM2033-4.2XN5G/TR
JLCPCB Part #
C5152737
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 155mV@(250mA) 22uA 250mA 4.2V 5.5V 94dB@(1kHz) Fixed Positive Short Circuit Protection、Thermal Shutdown SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS