SGM2033-3.3XN5G/TR
MFR.Part #
SGM2033-3.3XN5G/TR
JLCPCB Part #
C425022
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 105mV@(250mA) 13.5uA 20uVrms 250mA 3.3V 5.5V 94dB@(1kHz) Fixed Positive Short Circuit Protection、Thermal Shutdown SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS