SGM2033-2.5XN5G/TR
MFR.Part #
SGM2033-2.5XN5G/TR
JLCPCB Part #
C5152732
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 13.5uA 175mV@(250mA) 2.5V 250mA 26uVrms 5.5V 94dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS