SGM2033-1.2XN5G/TR
MFR.Part #
SGM2033-1.2XN5G/TR
JLCPCB Part #
C5152731
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V 22uA 250mA 265mV@(250mA) 26uVrms 5.5V 94dB@(1kHz) Fixed Positive Short Circuit Protection、Thermal Shutdown SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS