SGM2030-2.6YUDG4G/TR
MFR.Part #
SGM2030-2.6YUDG4G/TR
JLCPCB Part #
C5141542
Package
UTDFN-1.2x1.6-4L
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 140uVrms 2.6V 200uA 300mA 400mV@(300mA) 5.5V 71dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive UTDFN-1.2x1.6-4L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS