SGM2028-3.3YN5G/TR
MFR.Part #
SGM2028-3.3YN5G/TR
JLCPCB Part #
C81088
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃ 1 115uA 3.3V 30uVrms 5.5V 500mA 54mV@(100mA)、162mV@(300mA)、270mV@(500mA) 73dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS