SGM2021-1.8YN3G/TR
MFR.Part #
SGM2021-1.8YN3G/TR
JLCPCB Part #
C5142034
Package
SOT-23-3
Description
-40℃~+85℃ 1 1.8V 140uVrms 220uA 300mA 400mV@(300mA) 5.5V 69dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS