SGM2019-2.5YC5G/TR
MFR.Part #
SGM2019-2.5YC5G/TR
JLCPCB Part #
C5141497
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+85℃ 1 2.5V 200uA 250mA 30uVrms 400mV@(300mA) 5.5V 74dB@(1kHz) Fixed Over Temperature Protection Positive SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS