SGM2019-1.8YC5G/TR
MFR.Part #
SGM2019-1.8YC5G/TR
JLCPCB Part #
C5141496
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 150mA 200uA 30uVrms 400mV@(300mA) 5.5V 74dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS