SGM2013-3.3XK3/TR
MFR.Part #
SGM2013-3.3XK3/TR
JLCPCB Part #
C5152621
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 100uA 140uVrms 270mV@(300mA) 3.3V 300mA 5.5V 72dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS